پس از تعویض فیلتر تصفیه آب بیرونی یا داخلی یخچالهای ساید بای ساید برای خاموش شدن جراغ تعویض فیلتر ریست انجام شود.

 
با استفاده از بهترین فیلتر تصفیه آب یخچال می توانید در صرف هزینه ها شگفتی بوجود بیاورید. نه تنها این یک راه عالی برای داشتن یک منبع سالم از آب سرد است که همیشه در دست شما قرار دارد، بلکه یک راه شگفت انگیز برای کاهش میزان پولی است که شما در هر هفته برای خریدن آب صرف می کنید. هنگامی که شما شروع به استفاده از چنین فیلترهایی می کنید، دیگر مجبور نیستید که پولی برای بطری آب صرف کنید.در مقاله زیر، ما آخرین بررسی فیلتر آب یخچال را ارائه می دهیم. تمام مدل های موجود در این لیست بیشترین آلاینده های موجود در آب آشامیدنی را از بین می برند و طعم و بوی آن را بهبود می بخشند.
 
 
اگر شما در منزلتان از دستگاه تصفیه آب استفاده می کنید و میخواهید با همین کیفیت دستگاه تصفیه آب از یخچال ساید بای سایدتان هم آب با کیفیت و سالم دریافت کنید می توانید یک انشعاب از خروجی دستگاه تصفیه آب برای یخچالتان بگیرید (با استفاده از فیتینگ 3راهی و شلنگ مخصوص یخچال). در این صورت می توانید اطمینان داشته باشید آب و یخی که از یخچال استفاده می کنید از 6 مرحله فیلتر عبور کرده و بدون هر گونه آلودگی می باشد.همچنین این کار سبب می شود یخچال شما دیگر نیازی به فیلتر بیرونی و داخلی جهت تصفیه نداشته باشد.با این کار در هزینه هم صرفه جویی خواهید کرد.
 
یخچال‌های ساید بای ساید و بیشتر یخچال‌های جدید دارای مخزن آب سردکن می‌باشند که اکثراً دارای فیلتر تصفیه آب می‌باشند.این فیلتر ها وظیفه‌ی حذف گل و لای و ناخالصی‌ها از آب را دارند. فیلتر تصفیه آب یخچال نیز،مانند فیلترهای دستگاه‌ تصفیه آب خانگی نیاز به تعویض دارند.