نشانه های لازم برای نوشیدن آب بیشتر است

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: سلامتی تاریخ ایجاد: 2021-04-13 تعداد بازدید: 24

یکی از مهمترین عوامل در سالم ماندن و تحرک داشتن آب بدن است و اغلب اوقات فراموش کردن نوشیدن مقدار کافی آب در روز ، به خصوص با انواع مختلف نوشیدنی های موجود در بازار ، از جمله نوشیدنی های سالم ، آسان است. هیدراته ماندن و نوشیدن آب کافی برای سالم نگه داشتن سلول ها ، سلامت سیستم عصبی و سلامت دستگاه گوارش مهم است. نه تنها این بلکه هیدراته ماندن به هر عملکرد بدن کمک می کند تا به درستی کار کند. به یاد داشته باشید که بدن شما 70٪ آب است ، بنابراین به مقدار زیادی از آن نیاز دارید!

 

کمبود آب بدن باعث کمبود انرژی ، بی حالی ، خواب کمتر از کیفیت بالا ، هضم بد غذا و همچنین عدم وضوح و تمرکز ذهنی خواهد شد. هیدراته ماندن برای سلامتی شما بسیار مفید است و انجام آن تقریباً رایگان است ، فقط باید برای انجام این کار وقت بگذارید.

در اینجا 5 نشانه اصلی کمبود آب بدن وجود دارد:

1. فشار خون شما پایین است : هنگامی که به درستی هیدراته نشوید کمبود مولکول اکسیژن فرصتی برای حرکت به جریان خون که فشار خون را تنظیم می کند ندارد. هنگامی که بدن را آبرسانی می کنید ، مولکول های شما (از آب) به جریان خون می روند تا فشار خون را تقویت کنند که باعث تقویت سیستم عصبی و عضلات می شود.

2. سردرد یا سردرد : فشار خون و حجم خون هنگام کمبود آب تغییر می کند و این باعث احساس سبکی سر یا سردرد یا میگرن می شود. سردرد و میگرن همچنین می تواند با مسمومیت کبد مرتبط باشد ، بنابراین کبد خود را تمیز کرده و آب بیشتری بنوشید!

3: ضربان قلب نامنظم : به دلیل تعادل الکترولیت سدیم و پتاسیم ، باید بدن را به طور مناسب هیدراته کنید تا سدیم و پتاسیم مورد نیاز قلب شما را برای ضربان های منظم قلب تأمین کنید. تپش قلب به دلیل کم آبی به طور معمول ایجاد می شود.

4. خشکی پوست یا لب : اگر پوست شما خشک است یا خاصیت ارتجاعی ندارد ، این نشانگر خوبی برای کمبود آب بدن است. پوست برجسته ترین عضو است بنابراین تمام اعضای دیگر ابتدا هیدراتاسیون دریافت می کنند بنابراین اگر پوست شما کم آب باشد به این معنی است که آب کافی دریافت نمی کنید.

5. شما تشنه هستید : اگر احساس می کنید باید آب بیشتری بنوشید پس احتمالاً کمبود آب بدن دارید. به بدن خود گوش فرا دهید و در صورت نیاز به نوشیدن آب بیشتر به شما اطلاع می دهد. یک قانون خوب این است که هر روز 50٪ از وزن بدن خود را در اونس آب بنوشید ، یا اگر در آب و هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید یا ورزش شدید و تعریق می کنید بیشتر از آن بنوشید.

دستگاه تصفیه آب

جهت ارسال عکس به واتس آپ می توانید از طریق لینک زیر اقدام فرمائید

09101555580