عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: تاریخ ایجاد: 2021-03-30 تعداد بازدید: 25
اگر بخواهیم مهم ترین لوازم خانگی را نام ببریم، دستگاه تصفیه آب خانگی در صدر لیست قرار میگیرد زیرا تامین کننده آب شرب اعضای یک خانواده است. درواقع برای اینکه آب آشامیدنی یک خانواده در تمیزترین حالت ممکن باشد، تمامی قطعات دستگاه باید عملکردی عالی از خود نشان دهند. در صورت بروز مشکل نیز، فرایند عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی انجام میگیرد. دقت داشته باشید که این کار حتما باید به کمک افرادی متخصص و باتجربه انجام شود تا نتیجه ای مطلوب حاصل آید.
بدانید که فرآیند تصفیه آب به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت افراد، پیچیده تر از آن چیزی‌ است که حتی فکرش را می کنید. از طرفی، قطعات و تجهیزات آن به گونه ای طراحی شده اند که عدم حضور فرد متخصص برای تعمیر، اغلب مشکلات سنگین تری را به بار می آورد. برای اینکه بتوانید عیب یابی درستی داشته باشید، باید آشنایی نسبی با تعمیر دستگاه تصفیه پیدا کنید. هر چند، می توانید با کارشناسان و متخصصان شرکت اکوا فیلتر ارتباط برقرار کنید، آنها با دانش بالای خود، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهند. 
البته در ادامه این مقاله توضیحاتی را در این زمینه خدمت شما شرح خواهیم داد. خالی از لطف نیست اگر در این مسیر همراه ما باشید. 
 
عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی

عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی

باید بدانید؛ مشکلات بسیار زیادی وجود دارد که می تواند عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی را دچار اختلال کند. از همین رو باید در جریان باشید که بروز چه اتفاقاتی نیازمند حضور تعمیرکار و افرادی متخصص برای برطرف کردن مشکل است. 

علت صدای دستگاه تصفیه آب 

اول از همه باید بدانید؛ به دلیل وجود پمپ و جریان آب، دستگاه تصفیه آب در حین کار صداهایی را از خود منتشر می کند. اما بروز هرگونه صدای نامتعارف و صدایی که تاکنون نشنیده اید می تواند نشان از بروز مشکلی در دستگاه باشد. 
حال این مشکل می تواند پایین بودن کیفیت پمپ دستگاه تصفیه آب را به ما گوشزد کند. حتی این امکان وجود دارد که به دلیل عدم تعویض فیلتر تصفیه آب، پمپ موجود در آن با مشکل مواجه شده و تنها یک سرویس کامل، مشکل را برطرف می کند. از طرفی باید بدانید وجود هوا در آب به فیلترهای انتهایی هوا به فیلترها نیز منتقل شده و صداهایی را از خود خارج می کند. اینجاست که نیاز به هواگیری در دستگاه احساس می شود. 
خروج پساب از جمله دیگر مشکلاتی‌ است که از طریق بروز صدای ناخوشایند نمایان می شود. در صورت مواجه با چنین مسائلی؛ توصیه می شود که حتما با متخصصان و کارشناسان باتجربه شرکت اکوا فیلتر تماس بگیرید. آنها شما را در برطرف کردن این مشکل همراهی می کنند. 

علت پر نشدن مخزن تصفیه آب 

یکی دیگر از عیب یابی های دستگاه تصفیه آب خانگی، پر نشدن مخزن تصفیه آب است. به طور کلی چیزی حدود 40 دقیقه زمان نیاز است تا مخزن دستگاه پر شود. اما اگر به هر دلیلی این زمان بیشتر شود، حاکی از ضعیف بودن فیلتر است و حتما نیاز به تعمیر دارد. عواملی که می تواند پر شدن مخزن تصفیه آب را به تاخیر بیاندازند عبارتند از: 
کیفیت فیلتر 
فشار آب ورودی به دستگاه 
فشار ایجاد شده توسط پمپ دستگاه تصفیه آب 
میزان آب تولیدی
میزان حجم و ظرفیت مخزن 
بنابراین در صورتی که کیفیت فیلتر و میزان آب تولیدی آن کاهش یافته باشد می تواند در پر شدن مخزن تاثیر گذار باشد. علاوه براین ممکن است پمپ توانایی لازم را برای تولید فشار نداشته باشد. 

دلیل بو و مزه نامطبوع آب خروجی از دستگاه تصفیه آب

اگر آب تصفیه شده مصرفی شما، از مزه و بو مطلوبی برخوردار نیست باید بدانید که مشکلی پیش روی شماست. دلایل مختلفی برای بروز چنین مشکلی وجود دارد که از جمله آنها می توان به خراجی فیلترهای کربن فعال و پست کربن، عدم قرارگیری مناسب فیلتر، گرفتگی پساب فاضلاب، باز بودن و مشکل داشتن شیر میکس، خراب بودن شیر چهار طرفه و راکد ماندن آب اشاره کرد. 
دقت داشته باشید با توجه به این مسئله که طعم و مزه آب تصفیه شده در دستگاه های تصفیه آب خانگی به کمک فیلترهای کربن فعال و پست کربن بهبود پیدا می کنند، وجود هرگونه خرابی در آنها، مشکل ساز خواهد بود. از طرفی اگر می خواهید آبی با طعم و بوی مطبوع بنوشید باید از راکد ماندن آن جلوگیری کنید. راکد ماندن تنها منجر به رشد باکتری ها و ایجاد طعم و مزه نامطبوع آن میشود. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی توصیه می شود که حداقل یک یا دو بار مخزن و دستگاه را تعویض کنید. 
در این مرحله نیز می توانید به کارشناسان و متخصصان شرکت اکوا فیلتر اعتماد نمائید. آنها با تجربه ای که طی سال ها فعالیت در این عرصه گرفته اند، می توانند به شما در رسیدن به آبی سالم کمک نمایند. 

دلیل نشتی دستگاه تصفیه آب 

اگر در بسته شدن هوزینگ ها، آن هم در جای درست موفق عمل نکنید، حتما نشتی آب به سراغ تان خواهد آمد. البته ممکن است مسائل دیگری همچون شکستگی هوزینگ نیز نشتی آب را برای شما به همراه آورد. از همین رو قبل از هر گونه اقدام برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به طور کامل آن را مورد بررسی قرار دهید. البته مشورت با افراد متخصص در این مسیر نیز میتواند کمک کننده باشد. زیرا راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار می دهد که بسیار کارآمد خواهد بود.
 
چرا عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی پراهمیت است؟

چرا عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی پراهمیت است؟

فراموش نکنید که نوشیدن آب سالم به معنای حفظ سلامتی خود و خانواده است. وجود میکروب و آلودگی در آب ها غیرقابل کتمان است. زیرا حتی با گندزدایی های گسترده در تصفیه های شهری، بازهم میکروب هایی هستند که می توانند خود را از فیلترهای تعبیه شده عبور دهند و با گذشتن از لوله ها در لیوان مصرفی افراد قرار گیرند. 
در صورتی که به فکر خرید دستگاه تصفیه آب خانگی افتاده اید، باید بدانید که امروزه فیلترهای بسیار زیادی در این راستا در بازار موجود می باشد. اینکه شما می خواهید از عبور کدام یک از میکروب ها و آلاینده ها جلوگیری کنید کاملا به بودجه و البته نیازتان بستگی دارد. در این مسیر میتوانید با کارشناسان و متخصصان سایت مشورت نمائید. فارغ از این ها؛ بروز مشکل در هر دستگاهی مسئله ای اجتناب ناپذیر است، اما عیب یابی و تعمیرات و پیشگیری از بروز آنها می تواند تا حدود زیادی نه تنها سلامت شما را حفظ کند بلکه از صرف هزینه های اضافی و هنگفت نیز جلوگیری به عمل آورد. 
با عیب یابی و تعمیرات صحیح دستگاه تصفیه آب خانگی شما اطمینان پیدا می کند که آب نوشیدنی خود و خانواده در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. چه چیزی می تواند بهتر از این اتفاق باشد؟ 

نتیجه گیری 

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم توضیحاتی را درباره عیب یابی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب خانگی و همچنین اهمیت آن شرح دهیم. حال می دانید بروز چه اتفاقاتی در دستگاه می تواند مشکل ساز شود و وجود تعمیرکاری حرفه ای در این مسیر امری ضروری به حساب می آید. 
هر چند؛ زمانی که مشکلی به سراغ تجهیزات و لوازم خانگی می آید، ذهن ها مشوش شده و افراد خود دست به کار می شوند و یا حتی به سراغ افرادی نابلد می روند. باید بگوییم؛ تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی چیزی نیست که شما بخواهید آن را به هر تعمیرکاری بسپارید. انجام آن باید توسط متخصصانی حرفه ای که سال ها در این زمینه فعالیت داشته اند سپرده شود. در این راستا توصیه می کنیم که حتما با کارشناسان و مختخصصان شرکت اکوا فیلتر تماس بگیرید. آنها راهنمایی های کاملی را در اختیار شما قرار خواهند داد. 

جهت ارسال عکس به واتس آپ می توانید از طریق لینک زیر اقدام فرمائید

09101555580