طریقه عملکرد پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: دستگاه تصفیه آب تاریخ ایجاد: 2021-01-21 تعداد بازدید: 65
پمپ به قسمتی گفته میشود که آب را با فشار زیاد در لوله ها به جریان در آورده و به قسمت برقی آن الکترو موتور گفته میشود. به هر دو قسمت الکترو پمپ نیز می گویند که در زبان عامیانه آن را پمپ می نامند. در دستگاه های تصفیه آب خانگی به دلیل وجود فیلتر و همچنین فشردگی زیاد این فیلترها وجود یک پمپ که بتواند آب را با فشار زیاد از این فیلترها عبور دهد ضروری به نظر میرسد. در دستگاه های تصویه آب خانگی به دلیل نیاز به تولید فشار زیاد، از پروانه استفاده نمی شود و معمولا به صورت دیافراگمی(ضربه ای ) هستند تا بتواند مایع را به صورت متراکم در بیاورد. مصرف برق در این پمپ ها بسیار پایین است و معمولا آن ها را بعد از فیلتر دوم دستگاه نصب میکنند تا بتوانند آب را با فشار بیشتری از فیلتر ها عبور دهند.
معمولا زمانی از پمپ در دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده میشود که دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت اسمز معکوس ( Reverse Osmosis ) یا همان (RO) عمل کند. دلیل اصلی استفاده از برق و جریان الکتریکی هم همین پمپ است. برای انجام دقیق تصفیه آب باید از پمپ تصفیه آبی با کیفیت برخوردار بود زیرا این مهم تاثیر مستقیمی با کیفیت پمپ دارد. هرچه درجه فشار دستگاه کمتر یا بیشتر باشد نحوه عملکرد پمپ تغییر میکند. به عنوان مثال اگر فشار از حالت استاندارد کمتر شده باشد مطمعناٌ ایرادی در عملکرد پمپ بوجود آمده که باید مورد بررسی قرار بگیرد و در سریع ترین زمان ممکن مشکل رفع شود .
مفهوم اسمز معکوس
اسمز معکوس روشی است که در آن آب با افزایش فشار از یک غشای نیمه تراوای عیور کرده و یون ها و مواد معدنی آن حدف میشود ، برای درک بهتر مفهوم و هدف استفاده از اسمز معکوس لازم است ابتدا با فرایند اسمز اشنا شوید که یک پدیده طبیعی بسیار مهم است که به شکل های گوناگون در طبیعت قابل روییت است . در این پدیده یک محلول با شوری کمتر به صورت طبیعی تمایل دارد به سمت محلول با شوری بیشتر حرکت کند ، به عنوان مثال وقتی ریشه درخت آب را از خاک جذب میکند یا کلیه انسان آب را از خون جذب میکند پدیده اسمز اتفاق می افتد.
در فرایند اسمز که یک فرایند طبیعی است آب بدون نیاز به فشار و انرژی جریان می یابد حال آنکه در فرایند اسمز معکوس نیاز داریم که با وارد کردن فشار به آب شور تر آن را به سمت آب با شوری کمتر هدایت کنیم که وظیفه این کار به عهده پمپ می باشد ، توجه داشته باشید که در این بین آب شورتر باید از بین فیلتر هایی فشرده(غشای نیمه تراوا) عبور کنند این فیلتر ها همانند یک صفحه توری عمل میکنند  که هنگام فشار آب توسط پمپ، آب از فیلتر ها عبور کرده اما نمک ها و یون های محلول در آب از فیلتر عبور نمیکنند بدین صورت عملیات تصفیه آب و حذف نمک ها صورت گرفته و بسیاری از آلودگی های آب حذف میشوند.
تمامی پمپ های که برای دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار میگیرند از ویژگی های مشابهی نظیر لرزش کم، فشار بالا، قدرت زیاد و همچنین تولید کمترین صدا، برخوردارند.
برای اطلاع بیشتر در مورد بهترین کیفیت با ارزان ترین قیمت با کارشناسان ما در سایت اکوا پرو فیلتر در تماس باشید.
در صورت استفاده نکردن از پمپ درون دستگاههای تصفیه آب خانگی مشکلاتی از قبیل آب تصفیه شده کمتر به دلیل فشار کم آب و همچنین شاهد هدر رفت مقدار زیادی آب خواهیم بود که تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه تصفیه آب خواهد داشت.
درکل میتوان فشار دستگاه های تصفیه خانگی را به سه دسته تقسیم کرد که عبارتند از فشار بالا ، فشار کم ، فشار بسیار کم تقسیم کرد که در بعضی مواقع نیازی به پمپ نیست.
توجه داشته باشید در صورتی که پمپ دستگاه تصفیه آب شما نیاز به تعویض داشت حتماٌ به سایز پمپ توجه کنید زیرا بزرگ یا کوچک بودن سایز پمپ میتواند دردسر ساز شود ، همچنین نیز به میزان وات پمپی که تهیه میکنید توجه داشته باشید که همانند میزان وات دستگاه تصفیه آب خودتان باشد و تناقض نداشته باشد .
جهت مشاوره برای خرید با ما در سایت اکو پرو فیلتر در ارتباط باشید.
قیمت پمپ ها نیز با توجه به شرکت سازنده ، کیفیت و میزان آب خروجی میتواند متغییر باشد هرچند میتوان گفت که انواع پمپ های موجود در بازار کاملا مشابه به یکدیگر هستند و تولید شده و ساخته شده کشور تایوان میباشند از این رو تا حدودی قیمت ها یکسان است جهت اطمینان از خرید محصولی با کیفیت و با قیمتی مناسب حتماٌ با کارشناسان ما در شرکت دستگاه تصفیه آب اکو پرو فیلتر در تماس باشید.
شایان ذکر است به هنگام خرید پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی این نکته را مد نظر داشته باشید که پمپی تهیه کنید که بتواند با تولید بالاترین فشار، عمل اسمز معکوس را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. 
 
عملکرد پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی  

جهت ارسال عکس به واتس آپ می توانید از طریق لینک زیر اقدام فرمائید

09101555580