کاربرد تجاری اسمز معکوس

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: دستگاه تصفیه آب تاریخ ایجاد: 2019-06-14 تعداد بازدید: 284

اسمز معکوس (RO) فرایند تصفیه آب صنعتی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد مثل دستگاه تصفیه آب خانگی. با وجود اینکه برخی از تلفات آب اجتناب ناپذیر است، سادگی و خروجی چشمگیر سیستم های RO را انتخاب کنید شرکت های متعدد.مزایای عمده RO عبارتند از عدم استفاده از مواد شیمیایی برای تصفیه آب، و آن را برای بسیاری از کاربردهای مختلف تجاری مناسب می کند .

1. صنایع دارویی

آب بسیار تمیز برای اهداف تولید دارویی ضروری است. تمام داروهای دارویی شامل آب خالص است. اسمز معکوس باکتری های خطرناک را حذف می کند و با مواد آلی و جامدات حل می شود و آب را برای هدف مناسب می سازد.

شرکت های داروسازی با استفاده از استریلرهای UV برای به دست آوردن بالاترین سطوح خلوص از اسمز معکوس استفاده می کنند.

2. بخش کشاورزی

صنعت کشاورزی دارای نیاز شدید برای آب خالص برای آبیاری است. تقاضای کشاورزی بالا برای آب های زیرزمینی تازه باعث کمبود عرضه شده است، به خصوص در تابستان های خشک مانند همان سالی که ما در سال 2018 داریم. در نتیجه، نیاز به آب در جای دیگری به دست می آید و خارج از محل تصفیه شده است.


اگر چه آب برای آبیاری نیازی به تمیز بودن آن برای اهداف صنعتی و تجاری نیست، اما همچنان نیاز به اسمز معکوس دارد تا با استانداردهای ایمنی مواد غذایی مواجه شود.

3. صنعت بهداشت و درمان

آب خالص باید برای پروسه های متعدد در بیمارستان ها باشد. به عنوان مثال، انواع مختلف دیالیز نیاز به آب استریل. اسمز معکوس دارای بسیاری از کاربردهای پزشکی است، به بیمارستان ها اجازه می دهد تا استانداردهای ایمنی خود را برآورده کنند.

4. تولید نیمه هادی

صنعت نیمه هادی شامل فرآیندهای دقیق برای ساخت تراشه ها و تراشه ها می باشد. تراشه های مدرن بسیار پیچیده هستند که ممکن است برای ایجاد آنها طول بکشد.بخشی از فرآیند تولید شستشو است، که از بین می رود معدنی.

محلول شستشو باید خالص باشد. در غیر این صورت تراشه ممکن است بی فایده باشد. به همین دلیل صنعت نیمه هادی از اسمز معکوس استفاده می کند. همراه با تکنیک های دیگر، RO اجازه می دهد تولید کنندگان تراشه برای تولید آب فوق العاده خالص.

5. سیستم های خنک کننده

آب خالص خواص جذب گرما بسیار خوبی دارد. به همین دلیل است که برای دستگاه های خنک کننده ایده آل است. آب تمیز گرما را جذب می کند و از سیستم بی خطر می آید.

ویژگی های انتقال و دفع حرارت عالی، آب خالصی را برای سیستم های خنک کننده بسیار مورد نیاز است. اسمز معکوس اجازه می دهد تا صنایع متعددی از آب برای خنک سازی و گرمایش استفاده کنند.

6. نیروگاه ها

استفاده دیگر از اسمز معکوس تولید برق است. نیروگاه های برق از سوخت هسته ای، نفت، ذغال سنگ یا گاز استفاده می کنند تا بخار تولید کنند که توربین ها را برای تولید برق تولید می کند. آلودگی بخار باعث مشکلات دیگ بخار و خروجی را کاهش می دهد. در نتیجه، گیاهان هزینه های عملیاتی و تلفات بیشتری را متحمل می شوند.

اسمز معکوس یک کار عالی برای تصفیه آب برای ایجاد بخاری بی عیب و نقص برای اهداف تولید برق است. عدم وجود مواد شیمیایی تصفیه آب خطرناک، اسمز معکوس انتخاب عالی برای نیروگاه ها است.

مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب