چگونگی کارکرد فیلترهای تصفیه آب

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: دستگاه تصفیه آب تاریخ ایجاد: 2018-07-22 تعداد بازدید: 863
این فیلترها از طریق جذب کار می کنند. این فرایندی است که گازها و مایعات به مایعات یا جامدات دیگر جذب می شوند. هنگامی که آب از طریق فیلتر کربن عبور می کند، بیشتر ناخالصی های معمولی به سطح اسفنجی کربن جذب می شود و پرهای عمیق آن روی سطح آن جذب می شود. 
کربن فعال -
در حالی که فیلتر زغال چوب در برداشتن بیشتر آلاینده ها عالی است، یکی از معایب آن این است که نمی تواند مانع از آلودگی شود. سایر آلاینده ها نیز توسط زغال چوب جذب نمی شوند، بنابراین نیترات، فلوراید، سدیم و میکروب ها در آب جریان می یابد. یکی دیگر از ضعف ها این است که در زمان گذراندن در زغال چوب مسدود خواهد شد، بنابراین فیلتر قادر نخواهد بود برای جذب بیشتر آلاینده ها. به همین دلیل است که شما مجبور به طور منظم فیلتر کنید.

تقطیر -
این فیلترها با جوشاندن آب و گرفتن بخار تولید شده کار می کنند. هنگامی که بخار خنک می شود، آن را به آب که در یک ظرف جمع آوری شده است، مخلوط می کند. آب در دمای پایین تر از معمول ترین آلاینده ها است، به طوری که بخار افزایش می یابد، در ظرف اصلی باقی می ماند. متاسفانه، دیگر آلاینده ها قبل از آب جوش می گیرند، بنابراین بخار مایع نیز در ظرف دوم حمل می شود.

یون تبادل -
دانه های زئولیتی در فیلترهای تبادل یونی پر از یون های سدیم هستند. وقتی آب سخت عبور می کند از طریق دانه ها یون ها به اجزای منیزیم و کلسیم در آب جذب می شوند و سدیم را در معرض آزاد می کنند. منیزیم و کلسیم جزء اصلی در سنگ آهک هستند، بنابراین بدون آنها، آب نرمتر و دارای طعم بهتر خواهد بود. با این حال، سدیم آزاد خواهد شد در آب، و آن را نمک می کند. برخی افراد ممکن است طعم جدید را دوست نداشته باشند، در حالی که دیگران مجاز به نوشیدن آن نیستند زیرا در رژیم غذایی سخت قرار دارند.

اسمز معکوس -
این سیستم تصفیه با استفاده از حداقل 5 فیلتر، گاهی اوقات حتی بیشتر. اولین فیلتر از زنگ زدگی، گرد و غبار، باقی مانده و سایر آلاینده ها که سبب آسیب رساندن به غشای RO می شود را مسدود می کند. فیلتر دوم معمولا فیلتر کربن است و مواد شیمیایی مضر مانند کلر، فلوراید و غیره را از بین می برد. فیلتر سوم نیز یک کربن است، اما چگال تر است، بنابراین ذرات کوچکتر را جذب می کند و اطمینان حاصل می کند که آب به دلیل غوطه ور شدن به طور کامل آلاینده است. فیلتر چهارم غشای معکوس است و آلاینده ها را براساس اندازه، وزن مولکولی و شارژ یونی آن مسدود می کند. 95 تا 99 درصد آلاینده ها در آب مسدود خواهند شد. فیلتر پنجم اطمینان حاصل می کند که باکتری ها، ویروس ها، آنچه که از کلر باقی مانده است و هر گونه بدبختی یا بوی بد حذف می شوند. بعضی از مدل ها نیز یک نور UV و فیلتر های خاصی دارند که pH آب را افزایش می دهد.