کدام مواد معدنی باید قبل از نوشیدن آب مقطر به آن اضافه شود؟

نوشته شده توسط: AQUAPROFILTER انتشار یافته در: تصفیه آب تاریخ ایجاد: 2018-07-18 تعداد بازدید: 802
استفاده از آب مقطر برای نوشیدن در مناطق دارای آب شیرین یا منابع آب آشامیدنی آلاینده حیاتی است زیرا پروسه تقطیر آب را تمیز می کند. با این وجود، از بین رفتن مواد معدنی در طی فرایند تقطیر، برخی توصیه می کنند که نوشیدن آب مقطر می تواند مضر باشد. افزودن مواد معدنی به آب مقطر به نظر منطقی می رسد، اما به دلیل تفاوت های متنوع در مقدار مواد معدنی آب، به نظر ساده نمی رسد. درک اینکه چه چیزی در پروسه تقطیر درگیر است، می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.
تقطیر شامل رساندن آب به نقطه جوش است و بخار تولید شده در لوله های خنک کننده جمع آوری می شود. بخار بیشتر فشرده شده و در ظرف دوم به عنوان آب تصفیه شده است که بدون عارضه از جمله باکتری، سرب، سدیم، نیترات و دیگر آلاینده ها جمع آوری می شود. مواد معدنی و اکسیژن محلول نیز حذف می شوند، که باعث می شود آب نرم تر و همچنین باعث بی نظمی و یا مسطح شود. طبق آژانس حفاظت از محیط زیست، برخی از گازهای تولید شده توسط فرایند بخار، مانند رادون، ممکن است در آب مقطر باقی بماند، مگر اینکه سیستم تقطیر استفاده شده قادر به حذف آنها باشد.
 
مواد معدنی
محتوای مواد معدنی آب شیرین و غیر آهنی در مکان های مختلف جغرافیایی متفاوت است، اما می تواند شامل بسیاری از مواد معدنی کلیدی مورد نیاز برای رژیم غذایی انسان، از جمله کلسیم، سدیم، پتاسیم، کلرید، منیزیم، آهن، روی، کروم و دیگران باشد. بسیاری از منابع آب همچنین فلوراید را فراهم می کنند که در پیشگیری از پوسیدگی دندان مفید است. تقطیر تمام این مواد معدنی و الکترولیت ها را حذف می کند. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، آب شیر می تواند تا 20 درصد از مصرف رژیم غذایی کلسیم و منیزیم را فراهم کند، اما برای سایر مواد معدنی که این رقم کمتر از 5 درصد است. بر طبق WHO، اکثر الزامات روزانه شما برای مواد مغذی در غذای شما مصرف می شود.
 
نظر متخصصین
اگر چه مطالعات زیادی در مورد تاثیر نوشیدن آب مقطر انجام نشده است، یک مطالعه منتشر شده در سال 2001 "مجله عمومی داخلی" به محتوای مواد معدنی آب شیر در 21 شهر عمده آمریکای شمالی نگاه کرد. محققان دریافتند که با وجود اینکه محتوای مواد معدنی در سراسر جغرافیای مختلف متفاوت است، آب شیرین آمریکای شمالی ممکن است مقادیر بالینی کلسیم، منیزیم و سدیم را که در طول پروسه تقطیر حذف می شوند، فراهم کند.
 
ملاحظات
به گفته فرانتیزک کوزیزک از سازمان بهداشت جهانی، اگرچه نظرات مختلف در مورد مزایای بهداشت نوشیدن آب مقطر متفاوت است، اما اگر به طور منظم مصرف شود، می تواند شما را از مواد معدنی خاص محروم کند. بسته های معدنی در فروشگاه های بهداشت مواد غذایی موجود هستند که مخصوصا برای استفاده با آب مقطر استفاده می شوند، اما قبل از استفاده از آنها باید با پزشک خود مشورت کنید، مخصوصا اگر بخواهید آب مقطر را برای مدت طولانی بخورید. پزشک شما می تواند به شما در مورد هر گونه خطرات بالقوه خاصی که نیاز به مواد معدنی بدن شما را می دهد توصیه کند.